poniedziałek, 8 października 2012

Powstanie Internetu stworzyło zaplecze pod możliwości zarabiania pieniędzy na setki różnych sposobów. Wyróżnić można szereg branż, które pozwalają na generowanie bardzo wysokich zarobków. Największy rozwój zauważalny był w przypadku firm, które zajmują się zarabianiem pieniędzy na tworzeniu stron internetowych. Liczba takich serwisów w ostatnich latach zmieniła się w Polsce o dziesiątki tysięcy. Tak poważne zainteresowanie funkcjonowaniem w Internecie stworzyło również otwarcie licznych firm, które zajmować się będą promowaniem działalności gospodarczej w Internecie. Tym sposobem stworzono firmy, które zajmują się pozycjonowaniem stron, linami sponsorowanymi, kampaniami banerowymi, a także przeróżnymi innymi działaniami, które mają na celu zapewnienie firmie klientów z sieci. Biznes w Internecie wciąż się doskonale kręci i zapewne jeszcze przez wiele kolejnych lat będzie on wyglądał bardzo podobnie. Najważniejszym jest wykorzystać ten jeden moment i rozpocząć zarabianie naprawdę godziwych pieniędzy na działalności internetowej.
: Jak obserwacja może zwiększyć konwersję

Jeśli oferowaną przez nas usługą jest oprogramowanie, to optymalizacja strony internetowej dla sprzedaży może być złożona. Cykl sprzedaży wydłuża się, ponieważ zanim ktoś zarejestruje się albo skontaktuje się z nami, żeby wypróbować usługę, to najpierw kilkakrotnie odwiedza naszą stronę internetową.
Ludzie mogą sprawdzać naszą stronę, ale w momencie, gdy powinni przejść dalej, opuszczają ją. Może być też tak, że rejestrują się, żeby pobrać bezpłatne dokumenty, a potem nie wracają już na stronę.
Głównym wyzwaniem w tym procesie jest to, aby nie dać zapomnieć ludziom kim jesteśmy! Potencjalny klient może pamiętać o nas, bez kontaktowania się z nami. Może nawet zarejestruje się, aby otrzymywać od nas newsletter, subskrybować kanał RSS, pobrać dokumenty czy śledzić nas na Twitterze.
Możemy jednak zrobić o wiele więcej rzeczy, żeby utrzymać kontakt z odbiorcami, a w konsekwencji, zwiększyć konwersję i utrzymać niskie koszty, bez konieczności dodawania dodatkowych reklam i ponoszenia wydatków marketingowych.

W artykule:
  • Prześledzimy, w jaki sposób to zrobić
  • Pokażemy studia przypadków, w jaki sposób obserwacja pomogła dwóm firmom
  • Przedstawimy kilka narzędzi, które uczynią obserwację łatwiejszą

Zaczynajmy!

Śledzenie potencjalnych klientów


Dobrym początkiem jest znalezienie analitycznego rozwiązania. Można odkryć, że warto zrobić małe „dochodzenie”, które ułatwia potem pozostanie z ludźmi w kontakcie. Takie rozwiązanie sprawdza się w przypadku małej liczby subskrybentów lub przy niewielkiej liczbie codziennych rejestracji.

Oto kilka podstawowych sposobów, jak śledzić potencjalnych klientów:
  • „Wygooglowanie” potencjalnych klientów: Czy znamy nazwę lub adres e-mail, który udostępniają? Możemy wygooglować potencjalnych klientów i zobaczyć, jak dalej możemy się z nimi, w naturalny sposób, skontaktować. Musimy jednak być uważni, żeby nie być podejrzani o stalking. Dlatego, zanim przedstawimy się osobom, które wyśledziliśmy i podejmiemy jakieś działania, warto najpierw przez jakiś czas zachować dane na ich temat i aktualizować je na bieżąco.
  • Skorzystanie z systemu zarządzania relacjami z klientami (CRM): Istnieje wiele systemów CRM, które można wykorzystać. Jeśli chcemy wyszukać jakiś kontakt, to dobrym rozwiązaniem jest społeczny CRM, w przeciwieństwie do tego, w którym musimy wprowadzać wszystkie dane ręcznie. Społeczny CRM ściąga dane z różnych źródeł mediów społecznościowych. Dzięki temu, możemy być na bieżąco z kontaktami, bez konieczności sprawdzania każdego profilu jeden po drugim.
  • Śledzenie nie tylko danych kontaktowych: Za każdym razem, gdy z kimś rozmawiamy, powinniśmy obserwować potrzeby ludzi, z którymi dyskutujemy. Szczególnie ważne jest to wtedy, gdy na co dzień rozmawiamy z wieloma osobami, bo dzięki temu później nie zapomnimy kto jest kim.

Każda z tych metod działa dobrze, jeśli sprzedajemy usługi wysokiej klasy i jeśli możemy pozwolić sobie, aby poświęcić swój czas i nie zatrudniać pełnoetatowego sprzedawcy. Natomiast, gdy mamy dużą liczbę potencjalnych klientów, to trzeba poszukać bardziej zautomatyzowanego rozwiązania.


Przyjrzenie się cyklowi sprzedaży


Kiedy ostatnio przyjrzeliśmy się całemu procesowi sprzedaży? Nie robiąc tego, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w ten sposób tracimy szansę, aby porozmawiać z potencjalnymi klientami.
Sztuką jest, aby wiedzieć, kiedy i jak często możemy kontaktować się z potencjalnymi odbiorcami, aby nie stać się przytłaczającymi i zniechęcającymi. Oczywiście, zanim się tego dowiemy, zajmie nam to trochę czasu. Dlatego też, dobrym pomysłem jest przyjrzenie się każdemu etapowi bieżącego procesu sprzedaży, aby zidentyfikować, gdzie można coś poprawić.

Dla przykładu, typowy cykl sprzedaży może wyglądać następująco:
  1. Potencjalny klient rejestruje się, aby posłuchać szkolenia internetowego.
  2. Po szkoleniu, decyduje się na wypróbowanie 30 -dniowej wersji próbnej.
  3. Po tygodniu lub dwóch, sprawdzamy, czy podobała mu się wersja próbna i czy ma jakieś pytania.
  4. Jeśli nadal jest niezdecydowany, gdy wydaje nam się to logiczne, powtarzamy pytanie.
  5. Zamykamy sprzedaż i zyskujemy nowego klienta.

Wydaje się to dosyć proste, ale warto przyjrzeć się ponownie punktowi nr. 3. Wiele osób całkowicie pomija ten krok. Zakładają, że ludzie spróbują wersji testowej i jeśli im się spodoba, to zdecydują się na zakup.
Problemem jest jednak, że wiele osób faktycznie zakłada konto, żeby pobrać bezpłatną wersję próbną, a w rzeczywistości nigdy nawet nie próbuje oprogramowania. Ludzie są bowiem zajęci, roztargnieni, a 30 dni mija niepostrzeżenie.
Dlatego, warto jest kontaktować się z potencjalnym klientem, przypomnieć mu o dacie rejestracji i zapytać go, czy nie chciałby umówić się i przedyskutować z nami wersji demo w konkretnym terminie. Jest to okazja, żeby pomóc i pokazać klientowi wartość swojego produktu.
W ten sposób, już nie dręczymy potencjalnego klienta, ale pomagamy mu dowiedzieć się, czy dane rozwiązanie jest dla niego właściwe. Brzmi całkiem prosto, prawda?
Kolejną korzyścią z podążania za klientem jest to, że stajemy się zaufanym doradcą i zwiększamy prawdopodobieństwo lojalności klienta. Ile razy zdarzyło nam się, że pozostaliśmy wierni danej firmie tylko dlatego, że wyszła ona nam naprzeciw, aby nam pomóc?
Jeśli, po dwukrotnym lub trzykrotnym podjęciu działania, nie usłyszymy od klienta odpowiedzi, oznacza to, że nie jest on zainteresowany. Nie musi to być na zawsze, ale musimy mieć pewność, że potencjalny klient wie, że robiliśmy wszystko, aby jak najlepiej mu pomóc. Kontynuacja danego działania jest dobra tak długo, jak wydajemy się być pomocni i szanujemy czas klienta.

Studium przypadku


Jest kilka film, które z powodzeniem wykorzystują proces śledzenia, aby pozyskać i utrzymać klientów.


Visual Website Optimizer



Dostarcza podzielonego / wieloczynnikowego oprogramowania testującego. Firma jest bardzo rozwinięta pod względem obserwacji i poziomu uwagi, którą poświęca klientom. Nawet po upływie roku czasu, potrafi zwrócić się do klienta i zaproponować mu wypróbowanie nowej wersji oprogramowania. Ile firm kontaktuje się z klientem po upływie całego roku?
Dyrektor generalny firmy, Paras Chopra, pokazuje konkretny proces, który ma na celu zdobycie nowych rejestracji. Jest on realizowany przy użyciu Salesforce i MailChimp i obejmuje następujące fazy:

Dzień 1: Powitalny e-mail rejestracyjny
Dzień 3: Kierownik sprzedaży wysyła wiadomość do każdego użytkownika z pytaniem, czy potrzebuje pomocy albo wersji demo
Dzień 23 (7 dni przed końcem wersji próbnej): Automatyczny e-mail z informacją, że wersja próbna kończy się
Dzień 37 (7 dni po upływie terminu wersji próbnej): E-mail z prośbą o informację zwrotną, dlaczego użytkownik nie zaktualizował planu

Visual Website Optimizer ma wiele punktów kontaktu z potencjalnym klientem. Pomaga to w działalności firmy, ponieważ ludzie często dokonują rejestracji na próbę, a potem nawet o tym nie pamiętają.

Strona internetowa: www.visualwebsiteoptimizer.com

Ignition Deck



To oprogramowanie finansowania społecznościowego wykonane dla WordPressa. Zamiast korzystania z zewnętrznej usługi, pozwala na bezpośrednie finansowanie ze swojej strony internetowej .
Crowdfunding jest nadal nową koncepcją, a Ignition Deck jest jedną z pierwszych firm, która oferują tą usługę. Firma przedstawia produkty, który wymagają dodatkowej uwagi dotyczącej obsługi klienta i monitorowania. Dlatego też, otrzymują wiele pytań dotyczących charakteru usługi i tego, jak ona działa.
Firma postanowiła zrezygnować z automatyzacji i kontaktować się osobiście z każdym nowym klientem, aby podziękować mu natychmiast, zaraz po zakupie usługi. Takie działanie pomaga umocnić stosunki z klientami, a w dłuższej perspektywie, zebrać od nich więcej przekierowań.
Nathan Hangen, partner spółki macierzystej VirtuousGiant, stwierdził, że z obserwacji pozakupowej wynika, że tzw. „poczta pantoflowa” jest drugą najlepszą metodą osiągnięcia przekierowań (pierwszą jest wyszukiwanie).
Firma jest elastyczna i bardzo szybka w udzielaniu odpowiedzi poprzez social media, takie jak Twitter czy Facebook. Ich poziom uwagi i bezpośrednia reakcja są bardzo skuteczne w pomaganiu ludziom w podjęciu decyzji o rejestracji.

Strona internetowa: www.ignitiondeck.com

Narzędzia / Zasoby


Oto kilka narzędzi, które ułatwiają obserwację:



Salesforce to prawdopodobnie najbardziej popularne i zautomatyzowane rozwiązanie, szczególnie jeśli mamy większą liczbę potencjalnych klientów. Posiada także funkcję integracji społecznej, która umożliwia szybko uzyskać informacje na temat potencjalnych klientów.



HighRise to kolejna popularna oferta zespołu 37signals. Dzięki niej, możemy śledzić potencjalnych klientów/ sprzedaże oraz wprowadzić podstawowe informacje kontaktowe. Ciekawą funkcją jest możliwość przesyłania e-maili do HighRise. Jest to świetny sposób, aby śledzić, gdzie są nasze rozmowy i kiedy ostatni raz je monitorowaliśmy. Dodatkowo program ten wysyła przypomnienia o monitoringu, co niewątpliwie jest bardzo pomocne



BatchBook jest przykładem dobrego społecznego rozwiązania CRM. To co jest w nim najbardziej interesującego, to różne integracje partnerskie, które pozwalają powiązać razem nasze usługi. Tak więc, jeśli wysyłamy rachunki z Freshbooks, to łatwo możemy je podłączyć do programu. Kolejną rzeczą jest zsynchronizowanie z listą na Mailchimpie i Google Contacts, co zmniejsza ręczne wprowadzanie i oszczędza czas przeznaczony na forwardowanie e-maili.



Nimble jest łatwym w użyciu narzędziem do społecznego zarządzania relacjami z klientami. Jeśli podoba nam się pomysł posiadania wszystkiego w jednej skrzynce, to jest to odpowiednie rozwiązanie. Dzięki Nimble, możemy także przypisywać zadania z przypomnieniami dla obserwacji.



Mailchimp oferuje bezpłatną usługę posiadania do 2 tys. subskrybentów. Jest to świetny sposób na rozpoczęcie e-mail marketingu, ponieważ program pozwala skonfigurować autorespondery i zaplanować e-maile do nowych subskrybentów.

Czy znacie jeszcze inne sposoby na utrzymanie kontaktu z potencjalnymi klientami?

środa, 12 września 2012

Zarabianie w internecie: fakty i mity

| 25 Luty 2012 | Komentarze (0)
Zarabianie w internecieZ pewnością każdy z nas słyszał historie o tym, jak ktoś wzbogacił się dzięki internetowi i w sieci zarobił majątek. Choć większość z tych historii jest raczej zmyślona, nie można nie uznać „potęgi” internetu i tego, że rzeczywiście można w nim zarobić pieniądze. Ale czy przeciętny Kowalski, mający 16 czy 20 lat i nie mający wiedzy o programowaniu ani tworzeniu stron internetowych faktycznie może w sieci zarobić? Może.

Jak NIE zarabiać w sieci

Zarabianie w internecie niewątpliwie nie jest proste, a już na pewno trudne są początki w tej „branży”. Wszystko dlatego, że w sieci aż roi się od naciągaczy, którzy próbują wcisnąć nam złote sposoby na pieniądze.
Próbując zarabiać w internecie możemy więc natknąć się na oferty:
  • Klikania w linki lub banery reklamowe, które otrzymujemy mailem albo znajdujemy na odpowiednich stronach
  • Surfbarów, które polegają na instalowaniu oprogramowania, które wyświetla reklamy w czasie gdy komputer jest włączony
  • Różnego rodzaju piramid finansowych, polegających na wpłacaniu pieniędzy na dane konto i szukaniu kolejnych frajerów, którzy zrobią to samo
Przestrzegamy – z tego typu ofert nie warto korzystać, bo albo nie zarobimy na nich nic albo zarobimy parę złotych, ale stracimy mnóstwo czasu. Prawdziwe zarabianie w internecie wygląda zupełnie inaczej.

Rynek usług pozycjonerskich

Moim zdaniem najciekawszą obecnie okazją dla zarobienia pieniędzy dla osób początkujących w temacie zarabiania w internecie, jest świat pozycjonowania. Nie będę tutaj pisał co to jest pozycjonowanie i na czym polega – ważniejsze jest to, że na rynku tym jest ogromne zapotrzebowanie na drobne usługi, na których można zarobić. Ile? To zależy od wielu czynników. Wyciągnięcie kilkuset złotych miesięcznie powinno być jednak w zasięgu każdego, kto ma odpowiednie chęci. No i czas.
Usługi o których mowa to między innymi: dodawanie stron do katalogów stron, pisanie opisów do tychże katalogów, pisanie krótkich i dłuższych tekstów na potrzeby pozycjonowania czy aktywność na blogach lub forach dyskusyjnych. Możliwości jest naprawdę kilka i każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Zarabianie na stronach internetowych

Znacznie większe możliwości (i pieniądze) czekają na tych, którzy posiadają lub mają zamiar posiadać własną stronę internetową. Własna witryna otwiera ogromne nowe szanse do zarabiania, związane przede wszystkim z reklamą – na właścicieli stron czekają programy partnerskie, systemy reklam kontekstowych i graficznych oraz prywatni reklamodawcy.
Zarobek jest tu w zasadzie nieograniczony. Jest tylko jeden warunek – witryna musi być popularna, a więc musi odwiedzać ją przynajmniej kilkanaście tysięcy osób miesięcznie.

Zarabianie na blogu krok po kroku

| 4 Kwiecień 2012 | Komentarze (0)
Jak zarabiać na blogach?Temat zarabiania na blogach jest ostatnimi czasy tematem bardzo medialnym. W sumie nie ma się czemu dziwić – własny blog to jeden z prostszych sposobów na dodatkowy dochód z internetu. Co nie oznacza wcale, że zarabianie na blogu jest łatwe, proste i przyjemne. Jest dokładnie odwrotnie. Tych, którzy chcą zarabiać na swoim blogu czeka masa pracy. Od czego zatem zacząć?

Zakładamy bloga!

Żeby zarabiać na blogu trzeba rzecz jasna najpierw tego bloga założyć. Pierwszą decyzję, z jaką przyjdzie nam się zmierzyć, musi być więc decyzja o tym, o czym ma być nasz blog. No właśnie… o czym?
Generalnie, pisać powinno się o tym na czym się znamy, czym się interesujemy i czym możemy podzielić się z innymi. Słowem nasz blog powinien dotyczyć naszej pasji, czegoś o czym mamy naprawdę ponadprzeciętną wiedzę. Tylko wówczas możemy zainteresować tą wiedzą kogoś innego. Dobrze by była to branża, w której są „duże pieniądze” – na przykład finanse czy turystyka. Na takim blogu po prostu łatwiej zarobić.
Założenie bloga wiąże się także z kwestiami „technicznymi” – domeną, hostingiem czy technologią wykonania. W przypadku dwóch pierwszych spraw, zdecydowanie odradzam korzystanie z darmowych rozwiązań, które wiążą się z masą reklam i możliwością „skasowania” nam bloga bez podania przyczyny! Lepiej zainwestować parę złotych i wykupić własny hosting oraz własną domenę. W początkowej fazie rozwoju naszego bloga będzie to koszt około 100 złotych rocznie.
Jeśli zaś chodzi o wykonanie bloga to tutaj sprawa jest prosta – nie od dziś wiadomo, że najlepiej w roli bloga sprawdza się WordPress.

„Rozruch” bloga

Nawet najlepszy blog jest nic nie wart bez wiernych czytelników. Co gorsza, bez nich nic na naszym blogu nie zarobimy. Sprawą niezwykle istotną jest zatem ściągnięcie ruchu na naszą nową stronę.
Jak to zrobić? Podstawą jest systematyczne dodawanie do bloga ciekawych i wartościowych treści. Jeśli będą naprawdę dobre, czytelnicy sami się znajdą, a my zyskamy tzw. „ruch organiczny”, który jest niezwykle pożądany. Niestety, nie jest to takie proste. Aby zarabiać na blogu prawdopodobnie będziesz musiał go nieco wypromować.
Równocześnie z nauką „blogowania” warto szkolić się w zakresie pozycjonowania stron internetowych, co jest chyba najlepszą formą promocji własnego bloga. O pozycjonowaniu napisaliśmy nieco w innym artykule, a temat ten jest zbyt obszerny by go teraz wyjaśniać. Nie jest to jednak ani tak trudne ani tak drogie, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Oczywiście, poza pozycjonowaniem, możesz skorzystać z innych form reklamy w internecie, takich jak chociażby marketing szeptany.
Jeszcze raz podkreślę, że wysoka oglądalność bloga jest kwestią kluczową. Im więcej osób będzie czytało Twojego bloga, tym więcej będziesz mógł na nim zarobić. Ilu dokładnie ma czytać? Kilkaset unikalnych odwiedzin dziennie to już w miarę niezły wynik.

Zarabianie na blogu

Gdy zyskasz ruch na swoim blogu, będziesz mógł zacząć na nim zarabiać. Na czym? Oczywiście na reklamie. O tym, jak to robić, napisano mnóstwo artykułów. Wymienię więc tylko i krótko opiszę najpopularniejsze z nich:
  • Reklamy kontekstowe(np. Google AdSense) – tematyczne reklamy tekstowe i graficzne wyświetlane automatycznie. Zarabiasz kilka – kilkadziesiąt eurocentów za każde kliknięcie w reklamę.
  • Sieci reklamowe (np. Adtaily) – sieci, w których reklamodawcy mogą kupić reklamę (zwykle graficzną), która jest następnie wyświetlana na Twoim blogu np. w postaci banera. Zarabiasz za kliknięcie lub za każdy dzień/miesiąc wyświetlania reklamy.
  • Programy partnerskie – pośrednictwo w sprzedaży przeróżnych produktów i usług. Za każdy zakup, którego klient dokonał po „wejściu” do sklepu z Twojego bloga, otrzymujesz prowizję. Jej wysokość to zwykle kilka-kilkanaście procent wartości sprzedaży.
  • Linki reklamowe – wyświetlanie linków do konkretnej strony internetowej. Płatność najczęściej abonamentowa (za miesiąc, kwartał, rok).
  • Artykuły sponsorowane – umieszczanie na blogu branżowych artykułów, promujących dany produkt/markę. Pieniądze dostajesz za opublikowanie artykułu.

Programy partnerskie – sposób na biznes w internecie

| 13 Czerwiec 2012 | Komentarze (1)
Program partnerski to korzyść dla obu stronW internecie można zarobić na wiele różnych sposobów. Jednym z ciekawszych i bardziej dochodowych są bez wątpienia programy partnerskie. Ten „rodzaj” e-biznesu nie należy z pewnością do najłatwiejszych, ale daje zarobić naprawdę sporo. Pod warunkiem, że wiemy jak na programach partnerskich zarabiać.

Jak działają programy partnerskie?

Zasada działania programów partnerskich jest dość prosta i opiera się na obopólnej korzyści. Chodzi po prostu o to, by dzięki PP zarabiał zarówno sklep (zwiększając sprzedaż i tym samym przychody, a przy okazji zyskując efektywną formę promocji) jak i partner (dzięki prowizjom za sprzedaż). Całkiem dobrze prezentuje to poniższy schemat:
Działanie programu partnerskiego
Źródło: http://zarabianie-na-blogu.pl/programy-partnerskie
Idea programów partnerskich zakłada, że partner będzie promował na swojej stronie internetowej (np. blogu, forum) produkt lub usługi danego sklepu. Promocja ta odbywa się poprzez umieszczenie linków lub banerów partnerskich, których kliknięcie powoduje przeniesienie potencjalnego klienta ze strony partnera do strony sklepu. Jeśli klient dokona zakupu po takim „przeniesieniu” – partner otrzymuje prowizję.

Prowizja w programach partnerskich

Prowizja może mieć w programach partnerskich bardzo różny charakter. Najczęściej spotykaną jest prowizja za sprzedaż – jeśli ktoś kupi np. książkę za 50zł, partner otrzymuje 10 czy 15 procent tej kwoty. Zdarza się też – choć rzadko - że sklepy płacą partnerom za:
  • samo kliknięcie w link partnerski (zwykle kilka – kilkanaście groszy za każde kliknięcie)
  • rejestrację w danym serwisie lub założenie konta (kilka – kilkadziesiąt złotych jednorazowo)
Wróćmy jednak do prowizji za sprzedaż. Istotne jest to, że może mieć ona charakter stały lub jednorazowy. W pierwszym przypadku, klient, który raz dokonał zakupu z naszego polecenia, zostaje do nas „przypisany” na zawsze. Jeśli w przyszłości ponownie coś kupi w tym sklepie – znowu dostaniemy prowizję.
W przypadku prowizji jednorazowej, zarabiamy tylko raz. Nie trzeba chyba dodawać, że lepiej uczestniczyć w takich programach partnerskich, w których możemy liczyć na stałe prowizje…

Zarabianie na programach partnerskich

Programy partnerskie dają szansę w zasadzie nieograniczonych zarobków. Nie oznacza to jednak wcale, że ten „rodzaj” e-biznesu jest prosty, łatwy i przyjemny. Wręcz przeciwnie: by zarobić na programach partnerskich trzeba się mocno napracować.
Przede wszystkim, potrzebna jest strona internetowa o dużej oglądalności. Nie może być to jednak strona „o byle czym”, lecz taka, by można do niej „dopasować” PP jakiegoś sklepu czy portalu. Powszechnie wiadomo, że najwięcej zarobić dają programy partnerskie związane z finansami (jednocześnie jednak „wybicie” się w tej tematyce wymaga mnóstwa czasu i pieniędzy). Popularnym programem partnerskim jest również chociażby PP Złotych Myśli (serwis sprzedający e-booki i książki), który „pasuje” do stosunkowo wielu branż.

niedziela, 9 września 2012

Prowizja dla was!...


Promocja dotyczy zapisów w kilku działach:

Programy partnerskie
Programy partnerskie to najbardziej dochodowe formy zarabiania w internecie. Zarabiamy w nich na zdobywaniu nowych klientów do firm. Najbardziej popularne i zarazem latwe do zorganozowania programy to Alegro,Bet-at-home oraz mBank.

Bardzo dochodowe są programy affilacyjne które polegaja na tym ze na wlasnej stronie umieszczamy reklamy innych stron. Jednak do tego trzeba posiadac swoj wlasny serwis www. Najbardziej znane tutaj to Zanox,Novem oraz Trade Doubler.

mBank:
Zakładając konto w mBanku i zapisujac sie do programu partnerskiego możecie sami zarabiać za zapisy ludzi do banku. Jest to czysty zarobek ponieważ zarówno założenie konta jak i prowadzenie jest całkowicie bezpłatne!!!
Aby otrzymać prowizje należy na załozone konto w mBanku w ciągu 120dni od założenia wpłacić 30/100lub 200zł na to konto na minimum 24godziny. Po tym czasie można z powrotem wypłacić swoje pieniądze:)
Dotyczy to kont:
* eMAX
* eMAX plus
* mBIZNES konto
* mBIZNES max
*izzyKONTO
Pieniądze można zdobywać równiez za polecenia innych produktów mBanku
Pełna oferta mBanku znajduje się TUTAJ




Inne banki:
Możesz zyskac nielimitowana ilosc punktów zakładając konta w banku lub wypełniając formularze kontaktu.
Nawet 2000pkt za jedno konto.

Strefa FRESH !!!!
Na stronie zamieszczone sa różne oferty ciekawych stron w interneciei Za skorzystanie z niektórych z nich mozna zdobywac punkty a nastepnie wymieniać na nagrody!:) Ilośc punktów które mozna zdobyć jest różna i najczesciej podana na stronie.

Zapisując się do powyższych stron możesz zdobyć tysiace pkt FRESH:)



Akcje na stronie:
Raz na jakiś czas bedą organizowane akcje i konkursy pozwalające zdobyć kolejne punkty:)

wtorek, 24 lipca 2012

NET Internet to rynek, przez ktory przeplywaja miliony dollarow rocznie.
Czesc tych pieniedzy może być Twoja!


http://www.zlotemysli.pl/qetuo,1/
http://www.zlotemysli.pl/qetuo,1/prod/12225/czwarta-droga-ulepszony-system-finansow-osobistych-pawel-nowak.html




Co muszę mieć?

Aby zarabiac pieniadze przez Internet przede musisz miec dostęp do Internetu oraz troszke ambicji i checi, a potem to już z gorki.
NAJLEPSZY PROGRAM PARTNERSKI LINK   http://track.cashinpills.com/product/polec-serwis/?uid=1087&sid=590&pid=89&bid=advandec
ZAPRASZAM DO REJESTRACJI TO NIC NIE KOSZTUJE
Czy to cos kosztuje?

Nie! Nie! Nie! Aby zarabiac przez Internet, Ty nie musisz nic wpłacac, ani szefom firm, ani innym ludziom, wszystko jest w pełni darmowe! Nigdy nie wpłacaj pieniędzy, chyba ze kupujesz reklame lub ulepszasz członkostwo, inaczej możesz zostac oszukany. Aby zarabiac, nie wpłacasz nic nikomu, ani symbolicznego grosika, wszystko działa w darmowym systemie, firmy, konta bankowe itp. Więc na pewno nic na tym nie stracisz, nie masz się czego obawiać, ale możesz tylko zyskać i to sporo. Jedyne pienišdze jakie musisz wpłacić (i to nie zawsze, szczegoly w dalszej czesci serwisu) to obstawianie wynikow sportowych w Internecie, ale to juz chyba jasne i nie budzi zastrzezen. Podobnie roznego rodzaju firmy/fundusze inwestycyjne. Z czasem, gdy poznasz jak to działa możesz inwestowac pieniadze w reklame itp.

Czy to już wszystko?

Na pewno nie, ale teraz już masz pojecie jak dziala ten system zarabiania pieniedzy i pamiętaj stare polskie przyslowie praktyka czyni mistrza. Oczywiscie w serwisie jest dokładniej opisany kazdy sposob zarabiania przez siec, przejrzyj wszystkie działy, a swiat pieniedzy stanie dla Ciebie otworem, poznasz najlepsze firmy i programy, darmowe konta bankowe, dowiesz sie jak zarabiac wiecej i szybciej.

Jestesmy OFICIALNYM partnerem wydadnictwa Zlote Mysli



Na całym swiecie dobrze znany autor ksiazki "Jak zrobic fortune" J.P.Getty pisze, ze: "Trzeba pracowac dla siebie, bo nie da sie zrobic fortuny - pracujac dla kogos innego" Dlatego jeszcze dzisiaj, jesli Ty tylko zechcesz, mozesz urzeczywistnić swoje dotad nie spełnione marzenia - o budowie własnej firmy i fortuny - własnie przez Internet:

http://www.zlotemysli.pl/qetuo,1/

http://www.zlotemysli.pl/qetuo,1/prod/12225/czwarta-droga-ulepszony-system-finansow-osobistych-pawel-nowak.html





http://www.zlotemysli.pl/qetuo,1/koszyk/dodaj-produkt/12230.html                       
http://pp.zlotemysli.pl/qetuo,1/
http://rezultaty.zlotemysli.pl/qetuo,rezultaty/
http://www.zlotemysli.pl/qetuo,1/prod/12224/finansowy-geniusz-daniel-wilczek.html

sobota, 21 lipca 2012

Zarabianie przez Internet

praca przez InternetPotrzebujesz dodatkowego źródła dochodu? Chcesz łatwo i szybko zarobić niebagatelne pieniądze? Jeśli TAK to ta strona jest świetnym miejscem aby zacząć. Nie martw się nie chcę Cię namówić na jakieś podejrzane działania a jedynie podzielić się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem.
Znajdziesz tutaj komplet informacji na temat większości sposobów zarobkowania w Internecie. Dzięki tej wiedzy będziesz w stanie stwierdzić, które z nich są dla Ciebie odpowiednie, a które nie. Dzięki temu dołączysz do tysięcy osób, które zarabiają przez Internet i cieszą się ze swojego sukcesu.
OTO LINKI DO STRON NAJLEPSZYCH PROGRAMÓW PARTNERSKICH
http://www.nexto.pl/?pid=158378
http://www.odpoczne.pl/wakacje/?aff=600
http://modnefirany.pl
http://tracking.novem.pl/z/7277/CD31184/70901
http://sekretna.pl
http://tracking.novem.pl/z/5368/CD31184/70902
http://pp.zlotemysli.pl/qetuo,1/
http://goo.gl/fL60y
http://goo.gl/jtjOH

czwartek, 19 lipca 2012

Zarabianie w interneci: JAzarabiam w internecie za pomocą programów partne...

Zarabianie w interneci: JAzarabiam w internecie za pomocą programów partne...: JAzarabiam w internecie za pomocą programów partnerskich http://tracking.novem.pl/z/11619/CD31184/70778 SKLEP SPORTOWY DUŻA PROWIZJA WARTO...
JAzarabiam w internecie za pomocą programów partnerskich
http://tracking.novem.pl/z/11619/CD31184/70778
SKLEP SPORTOWY DUŻA PROWIZJA WARTO
http://tracking.novem.pl/z/4883/CD31184/70779
SKLEP Z BIELIZNĄ
http://tracking.novem.pl/z/11966/CD31184/70780
SKLEP Z BIŻUTERIĄ DUŻE PROWIZJE ZAPRASZAM DO REJESTRACJI
http://tracking.novem.pl/z/5368/CD31184/70781
SKLEP Z BIELIZNĄ DAMSKĄ ZAPRASZAM DO REJETRACJI



Programy partnerskie – sposób na biznes w internecie

| 13 Czerwiec 2012 | Komentarze (1)
Program partnerski to korzyść dla obu stronW internecie można zarobić na wiele różnych sposobów. Jednym z ciekawszych i bardziej dochodowych są bez wątpienia programy partnerskie. Ten „rodzaj” e-biznesu nie należy z pewnością do najłatwiejszych, ale daje zarobić naprawdę sporo. Pod warunkiem, że wiemy jak na programach partnerskich zarabiać.

Jak działają programy partnerskie?

Zasada działania programów partnerskich jest dość prosta i opiera się na obopólnej korzyści. Chodzi po prostu o to, by dzięki PP zarabiał zarówno sklep (zwiększając sprzedaż i tym samym przychody, a przy okazji zyskując efektywną formę promocji) jak i partner (dzięki prowizjom za sprzedaż). Całkiem dobrze prezentuje to poniższy schemat:
Działanie programu partnerskiego
Źródło: http://zarabianie-na-blogu.pl/programy-partnerskie
Idea programów partnerskich zakłada, że partner będzie promował na swojej stronie internetowej (np. blogu, forum) produkt lub usługi danego sklepu. Promocja ta odbywa się poprzez umieszczenie linków lub banerów partnerskich, których kliknięcie powoduje przeniesienie potencjalnego klienta ze strony partnera do strony sklepu. Jeśli klient dokona zakupu po takim „przeniesieniu” – partner otrzymuje prowizję.

Prowizja w programach partnerskich

Prowizja może mieć w programach partnerskich bardzo różny charakter. Najczęściej spotykaną jest prowizja za sprzedaż – jeśli ktoś kupi np. książkę za 50zł, partner otrzymuje 10 czy 15 procent tej kwoty. Zdarza się też – choć rzadko - że sklepy płacą partnerom za:
  • samo kliknięcie w link partnerski (zwykle kilka – kilkanaście groszy za każde kliknięcie)
  • rejestrację w danym serwisie lub założenie konta (kilka – kilkadziesiąt złotych jednorazowo)
Wróćmy jednak do prowizji za sprzedaż. Istotne jest to, że może mieć ona charakter stały lub jednorazowy. W pierwszym przypadku, klient, który raz dokonał zakupu z naszego polecenia, zostaje do nas „przypisany” na zawsze. Jeśli w przyszłości ponownie coś kupi w tym sklepie – znowu dostaniemy prowizję.
W przypadku prowizji jednorazowej, zarabiamy tylko raz. Nie trzeba chyba dodawać, że lepiej uczestniczyć w takich programach partnerskich, w których możemy liczyć na stałe prowizje…

Zarabianie na programach partnerskich

Programy partnerskie dają szansę w zasadzie nieograniczonych zarobków. Nie oznacza to jednak wcale, że ten „rodzaj” e-biznesu jest prosty, łatwy i przyjemny. Wręcz przeciwnie: by zarobić na programach partnerskich trzeba się mocno napracować.
Przede wszystkim, potrzebna jest strona internetowa o dużej oglądalności. Nie może być to jednak strona „o byle czym”, lecz taka, by można do niej „dopasować” PP jakiegoś sklepu czy portalu. Powszechnie wiadomo, że najwięcej zarobić dają programy partnerskie związane z finansami (jednocześnie jednak „wybicie” się w tej tematyce wymaga mnóstwa czasu i pieniędzy). Popularnym programem partnerskim jest również chociażby PP Złotych Myśli (serwis sprzedający e-booki i książki), który „pasuje” do stosunkowo wielu branż.